راهنمای ثبت نام

شرایط عمومی

شرایط ارسال ایده

شرایط ارسال طرح کسب و کار

چارچوب (شرایط) شرکت در بینوکاپ

شرایط عمومی

1- هر دانشجو یا نوآور به همراه حداقل یک هم‌تیمی امکان ارسال ایده یا طرح کسب‌وکار به جشنواره را دارد.

2- ارسال ایده به جشنواره شامل دریافت هیچ هزینه‌ای نیست و طبق سیاست‌های جشنواره حضور در جشنواره برای گروه‌های راه‌یافته به بخش اصلی جشنواره، رایگان خواهد بود.

3- در بررسی اولیه ایده‌ها، جزییات به‌صورت موشکافانه بررسی نخواهند شد. بنابراین نگران ارائه جزییات تفصیلی نبوده و بر نوآوری و ارائه با کیفیت اطلاعات تمرکز فرمایید.

4- ایده‌ها می‌توانند شامل ایده‌های مختلف فناورانه، مرتبط با کسب‌وکار، حل مسائل جامعه و صنعت و نیز دست‌یافته‌های حاصل از پروژه‌های دانشجویی، درسی یا پژوهشی (دانشجویان تحصیلات تکمیلی) باشد.

5- اطلاعات ارسال صرفاً توسط یکی از اعضای گروه به‌عنوان سرپرست گروه به دبیرخانه ارسال گردد.

6- دانشجویان می‌توانند در گروه‌های خود از اساتید یا دانشگاه یا همکاران صنعتی به‌عنوان همکار استفاده نمایند.

7- پیشنهاد می‌گردد ایده‌های حاصل از فعالیت شرکت‌های نوپا یا گروه‌هایی که با همکاری اساتید دانشگاهی شکل پیدا کرده است در بخش طرح کسب‌وکار حضور یابند.

8- به‌صورت کلی، چارچوب ایده، نوآورانه بودن، تناسب تیم با اجرای آن، و تمرکز بر حل مشکلات واقعی جامعه، صنعت یا مشتریان می‌تواند معیارهایی برای ورود به مرحله اصلی جشنواره در نظر گرفته شود.

شرایط ارسال ایده (محور ایده‌پردازی)

  • چارچوب زیر یک چارچوب خلاصه اولیه برای دریافت ایده‌های نوآورانه شما عزیزان است. بنابراین در ارائه توضیحات به‌صورت مناسب و شفاف کوشا باشید.
  • در حد امکان تلاش گردد تا در ارائه ایده،  نوآوری و اصالت ایده (عدم کپی  برداری) از نمونه‌های موجود صورت گیرد.
  • در بررسی اولیه ایده‌ها، جزییات به‌صورت موشکافانه بررسی نخواهد شد و  چارچوب ایده، نوآورانه بودن، تناسب تیم با اجرای آن و تمرکز بر حل مشکلات واقعی جامعه، صنعت یا مشتریان بررسی خواهد شد. بنابراین نگران ارائه جزییات  تفصیلی نبوده و بر نوآوری و ارائه با کیفیت اطلاعات تمرکز فرمایید.
  • خواهشمند است بخش اطلاعات تیم (به‌ویژه سرپرست تیم) به‌صورت دقیق ارائه گردد، تا در صورت نیاز از طریق پیگیری مکاتبات بعدی یا پس از تائید ایده در داوری اولیه، مراحل بهبود ایده و حضور در رویداد و آموزش‌های مرتبط فراهم  گردد.
  • حداقل افراد یک گروه برای شرکت در مسابقه ایده نوآورانه 2 نفر است. 
  • پس از پر کردن فایل پیوست به‌صورت ورد و پی‌دی‌اف، به انضمام تصویر مدارک شناسایی (کارت ملی) و کارت دانشجویی (ویژه دانشجویان)، کلیه مدارک در یک  ایمیل به آدرس (Binnocup@nit.ac.ir) ارسال گردد.

شرایط ارسال طرح کسب و کار (بخش طرح کسب و کار)

1- نهاد می‌شود گروه‌هایی که خواستار ارائه در این بخش هستند شرایط زیر را دارا باشند:      

ایده‌های نوآورانه حاصل از پروژه‌های تحصیلات تکمیلی یا پژوهشی که ابعاد اولیه کسب‌وکار آن بررسی شده باشد.   

نتایج فعالیت گروه‌های همکار اعضای هیئت‌علمی با در نظر گرفتن ابعاد کسب‌وکار.     

طرح‌های حاصل از فعالیت شرکت‌های نوپا یا واحدهای تحقیق و توسعه شرکت‌های صنعتی.    

ایده‌های گروه‌های دانشجویی که ابعاد اقتصادی اولیه آن بررسی شده باشد.

2- چارچوب اطلاعات دریافتی از طرح کسب‌و‌کارشما، یک چارچوب خلاصه اولیه  برای دریافت طرح کسب‌وکار مرتبط با یک ایده موردنیاز برای سرمایه‌گذاری یا درحال‌توسعه شما عزیزان است؛ بنابراین در ارائه توضیحات به‌صورت مناسب و شفاف کوشا باشید.

3- تلاش گردد تا در ارائه طرح کسب‌وکار، ایده محوری یا محصول در حال ارائه،  در حد امکان نوآورانه و اصیل بوده (بدون کپی‌برداری) بوده و برای اولین‌بار ارائه گردد.

4- در بررسی اولیه طرح کسب‌وکار، بررسی چارچوب ایده، نوآورانه بودن، تناسب گروه با اجرای آن، تمرکز بر حل مشکلات واقعی جامعه، صنعت یا مشتریان، تحلیل  ابعاد اقتصادی و کسب‌وکار و ارائه یک چارچوب مناسب از مدل کسب‌وکار و ابعاد ورود به کسب‌وکار محصول معیارهایی برای ورود طرح به مرحله نهایی جشنواره هستند.

5- خواهشمند است بخش اطلاعات گروه (به‌ویژه سرپرست گروه) به‌صورت دقیق ارائه گردد تا در صورت نیاز از طریق پیگیری مکاتبات بعدی یا پس از تائید طرح کسب‌وکار در داوری اولیه، مراحل بهبود طرح و حضور در رویداد و آموزش‌های مرتبط فراهم گردد.

6- حداقل افراد یک گروه برای شرکت در مسابقه طرح کسب‌و‌کار 2 نفر، یا ارسال از طریق مدیرعامل یک شرکت نوپا (با ارسال مدارک هویتی شرکت) خواهد بود.

 

 برای شرکت و ثبت نام در بینوکاپ 1401 آماده اید؟

فهرست